Сторінки

postheadericon Трагедія Бабиного Яру

Бабин Яр – всесвітньо відомий, очевидно найбільш моторошний, але не єдиний в Україні символ Голокосту. Масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками проводилися тоталітарними режимами у ХХ столітті по всій Україні, а у часи Другої світової війни стали уособленням нацистської політики масового знищення населення.
Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки – від вторгнення нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і до завершення гітлерівської окупації міста у листопаді 1943 року – та стали відомі як символ «Голокосту від куль». За цей час було знищене практично все єврейське населення міста.
Радянський режим методично знищував або спотворював пам’ять про жертв, утім всупереч нав’язуваній політиці брехні і забуття, пам’ять про трагедію Бабиного Яру завжди зберігалася людьми – свідками, нащадками, близькими і небайдужими.
На жаль, у ХХІ столітті все ще існує та намагається диктувати свої умови інший світ – тоталітарний, людиноненависницький, терористичний. Той, що в особі росії знову приніс війну і геноцид на українську землю.
До роковин трагедії Бабиного Яру 29 вересня 2023 року в комунальному закладі “Чернігівський навчально-реабілітаційний центр” Чернігівської обласної ради проведено лінійку-реквієм до Дня жертв Бабиного Яру “Трагедія Бабиного Яру — в сердці українського народу”, на якій вчитель історії та географії розповіла про часи страшного геноциду українців. В бібліотеці навчального закладу відбулася виставка літератури, присвячена цій трагічній події. Під час заходу дитячий та педагогічний колективи вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.
Ми пам’ятаємо… Ми переможемо!