Сторінки

postheadericon Облаштування протипожежної сигналізації

У Центрі для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору триває облаштування протипожежної сигналізації.

Це стало можливим завдяки проєкту «Створення безпечного простору Центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору», автором та реалізатором якого є команда громадської організації «Агенція міських ініціатив».

«Коли ми познайомилися з представницями навчально-реабілітаційного центру, то дізналися про виконавчий лист Чернігівського окружного адмінсуду, — розповідає виконавча директорка «Агенції міських ініціатив» Тетяна Романова. — Згідно з тим документом, через відсутність протипожежної сигналізації у приміщенні навчального закладу, його діяльність мала бути зупиненою до усунення проблем».

Отже, постало питання про фактичне закриття навчально-реабілітаційного центру, де на той  момент працювали 74 особи та навчалися 100 дітей.

Через війну в Україні та обмеженість фінансових ресурсів навчальний заклад не мав можливості профінансувати облаштування протипожежної сигналізації. Але вони зробили перший крок на цьому шляху — розробили проєктну документацію.

«Команда громадської організації «Агенція міських ініціатив» не змогла бути осторонь. Ми розробили проєкт «Створення безпечного простору Центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору», подали цю ідею на грантовий конкурс від Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та отримали фінансування на реалізацію», — додає Тетяна Романова.

У межах проєкту Агенція облаштовує системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, передавання тривожних сповіщень.

По-перше, ці системи забезпечують безпеку перебування персоналу та здобувачів освіти у приміщенні навчального закладу.

По-друге, робоча система пожежної сигналізації в принципі дає право на існування центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору.

Ініціативу «Створення безпечного простору Центру для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору» впроваджує громадська організація «Агенція міських ініціатив» за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Фото Анастасія Моцак / «Агенція міських ініціатив / АМІ»