Сторінки

postheadericon Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.

Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.

З приводу Дня пам’яті жертв Голокосту в комунальному закладі “Чернігівський навчально-реабілітаційний центр” Чернігівської обласної ради був проведений цикл заходів по вшануванню пам’яті загиблих під час Голокосту. Виховна година “Ми низько голову схиляємо” у 1-4 класах. Класні керівники, вихователі познайомили молодших школярів з поняттям «Голокост» та з історією його виникнення. Година спілкування “Скорботна свічка пам’яті святої” та година пам’яті “Голокост – лихо століття” були проведені для учнів 5-7 класів, класні керівники та вихователі назвали історичні факти, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей.  З метою поглиблення знань з історії України проведена бесіда «Ціна чужої війни» з учнями 8-12 класів.

 Під час лінійки пам’яті «Цього не можна забувати…»  до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту учні 5-12 класів переглянули відеоролик, де коротко розповідається про Голокост. З розповіді вчителя історії діти дізналися, що означає це вбивче слово, вшанували пам’ять невинно убієнних, переглянули  документальні фотографії тих часів. Також діти взяли участь в акції “ …в гетто метелики не живуть”, де кожна дитина створила свого МЕТЕЛИКА ПАМ’ЯТІ жертв Голокосту.

          Під час проведення заходу учні висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події та глибоко співчували жертвам Голокосту та тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.