Сторінки

postheadericon Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який був проголошений 14 жовтня 1992 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. 

Цього дня світова спільнота привертає увагу на необхідності просування прав і добробуту людей з інвалідністю в усіх сферах суспільства і розвитку, а також підвищення обізнаності про становище людей з інвалідністю в усіх аспектах політичного, соціального, економічного і культурного життя.  

Міжнародний день людей з інвалідністю нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян. Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому його відзначення – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.

В Комунальному закладі «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» відбулися заходи присвячені Міжнародному дню людей з інвалідністю.

16 листопада відбувся турнір з шахів серед учнів центру. Проводив його тренер з шахів Тука Олег Михайлович міжнародний майстер з шахів, тренер-викладач «Чернігівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю».  Були визначені переможці, а саме: 1 місце Талпа Антон; 2 місце Кривда Павло; 3 місце Ушкалов Микита. Всі учасники отримали солодке заохочення та дипломи, а переможці буди нагороджені грамотами.

30 листопада 2023 року відбувся концерт «З любов’ю в серці». Учні центру представили глядачам свої таланти та творчість. Виконували неймовірно красиві та пронизливі пісні, розповідали вірші та презентували танець в стилі хіп-хоп. Всі присутні у залі були неймовірно вражені концертною програмою.

Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я не лише 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з інвалідністю та потребують допомоги і уваги.