Сторінки

postheadericon Фотогалерея роботи психолога

Практичний психолог НРЦ  8-9 листопада 2023 року прийняв участь у дводенному тренінгу на теми: “Тренінг навичок саморегуляції та протидії професійному вигоранню”, “Ефективна комунікація та регулювання емоційної напруги в соціальній взаємодії”. Тренінги були побудовані на практичних вправах, які допомогли учасникам активізувати свої знання, відпрацювати власні інтерактивні навички під інтерактивних взаємодій та роботи з кейсами. Тренінги проводились в рамках проєкту “Комплексні послуги із захисту цивільного населення, яке постраждало від бойових дій та розбудова стійкості тих, хто реагує першим, який реалізується БФ “Право на захист”

26-27 жовтня 2023 року практичний психолог НРЦ взяв участь у тренінгу “Психологічна підтримка освітян: сучасні виклики освітнього середовища” , який відбувся в рамках проєкту “Психологічна реабілітація та розвиток дітей, батьків та педагогів з деокупованих регіонів України, який реалізується  громадською спілкою “Центр сталого розвитку та інновацій”. Під час тренінгу були розглянуті методи профілактики професійного вигорання на фоні стресоформуючих факторів сьогодення, діяльності в освітньому середовищі учнів,батьків та вчителів в умовах викликів сучасності.

Щорічно у світі 10 жовтня відзначається Всесвітній день ментального здоров’я з
метою популяризації знань та навичок збереження психічного здоров’я,
відповідального ставлення до стресових подій.

Психологічною службою Комунального закладу «Чернігівський навчально-
реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради (у складі практичного психолога

Горелько О. М., та соціального педагога Войтенко М. С. ) проведено ряд заходів
щодо підтримки ментального здоров’я учасників освітнього процесу.
09.10.2023 р. проведено ігротерапію для здобувачів освіти 1-4. 5-6 класів. Ігротерапія
включала вправи: «Дзеркало і мавпа», «Проженіть хіжаків», «Рукостискання»,
«Фотограф», «Найрозумніший», «Хвиля», «Соку-бачі».
10.10.2023 р. проведений інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я».
Серед здобувачів освіти 7-12 класів проведено вправи «Аптечки самодопомоги»
(«Таємний таппінг», «Метелик», «Дихання по квадрату») вправи «М’язової
релаксації». Вправи проведені з метою зниження тривоги, занепокоєння, зняття
м’язової напруги.
11.10.2023 р. Було переглянуто відеолекцію Благодійного фонду «Карітас — Київ»
«Як проводити уроки під час війни?». Педагогам були роздані «Короткі пам’ятки для
вчителів, які працюють із дітьми під час війни. 9 правил». Пам’ятки рекомендовано
опрацювати під час МО, які пройдуть у жовтні.

12.06.2023 Практичним психологом центру було проведено заняття з елементами тренінгу , для педагогів МО корекційно-розвиткової роботи “Арт методики в кризових інтервенціях з дітьми” 

Арт терапія – це метод допомоги, який може зцілювати. Це метод, який дозволяє пережити внутрішні конфлікти, тревогу, страхи, що турбують людину. Підходить і дітям і дорослим 

Разом з колегами опрацювали вправи і методики: “Панічна книжка”, “Моє життя як…” “Мій герб”,”Каракулі”

26.10.2022 практичним психологом НРЦ Горелько О. М. був проведений тренінг для класних керівників “Бути в ресурсі”. Вчилися з педагогами знаходити власні ресурси, щоб почуватися здоровими, відчувати радість буття, бути впевненими в своїх силах

 

8 липня практичним психологом НРЦ прийнято участь у майстер-класі “Мотиватори як інструмент роботи психолога та інноваційний метод педагога”, який було проведено на базі ЧОІППО імені К. Д. Ушинського.

Під час заходу акцентована увага на актуальності психологічної допомоги  учасникам освітнього процесу в умовах воєнних дій; на ролі мотивації як стимулу змінити ситуацію, вирішити проблему, досягти поставлених цілей, змінитися.

Від 13 до 17 червня практичний психолог НРЦ прийняла участь у курсах підвищення кваліфікації на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського з провадження профілактичної програми “Особиста гідність. Безпека життя.Громадянська позиція”. 

У час переходу базової освіти на засади НУШ актуальність Програми здобула особливого значення і це пов’язано з методологією зазначеної програми та оновлення підходів до виховної роботи в НУШ. Вони обидві покликані сформувати сучасну особистість, яка розділяє загальнолюдські цінності та володіє навичками “Soft skills”.

Участь у тренінгу 24.06.2022 та 25.06.2022 для представників шкіл Чернігівської області “Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка” (Mental health and psyhosocial support (MHPSS) 

Розбудова спроможності представників шкіл для надання емоційнойної та психологічної підтримки дітям та сім’ям, які потрапили у біду. Отримані нові знання, враження, знайомства.

Участь у тренінгу за програмою “Діти і війна” 15.06.2022-16.06.2022 в межах проєкту “Поруч”, за підтримки ЮНІСЕФ. Мета проєкту – допомога людям, які травмовані війною (і діти, і дорослі).