Сторінки

postheadericon “Їх подвиги в пам’яті вічні…”

Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.

Учні комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради долучилися до відзначення Дня пам’яті та примирення й 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Для учнів НРЦ була проведена лінійка-реквієм «1939-1945. Ніколи знову». Під час лінійки діти згадали сумні події Другої світової війни та вшанували подвиг українського народу в ті страшні роки. Особливу увагу звернули на сучасних воїнів і бійців, які самовіддано захищають територіальну цілісність держави на сході України. Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях та співвітчизників, загиблих у військових діях на сході країни. 

Учні закладу взяли участь у виготовленні стилізованих червоних маків, в рамках акції «Маки пам’яті» Ці червоні символи, виготовлені школярами власноруч, прикрасили груди учнів та педагогівяк символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та гине на Сході України у боротьбі за незалежність.

Учні 5-7 класів відвідали Військово-історичний музей  та поклали квіти на могилі Невідомого солдата на Меморіалі Слави.

До святкування Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в НРЦ оформлено виставку стіннівок: «Пам’ятаємо. Перемагаємо. 1939-1945 рр.». У бібліотеці підготовлено виставку художньої та історичної літератури «Роки війни – століття пам’яті». Протягом тижня у всіх класах були проведені виховні години,  присвячені перемозі над нацизмом.

Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди за звільнення України від нацистських загарбників.

Україна не хоче руйнувати, а хоче Створювати і Будувати! Ні – війні! Нехай буде Мир! Любімо одне одного!