Сторінки

postheadericon День спільних дій в інтересах дітей

         

          В Україні 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини. Україна ратифікувала зазначену Конвенцію ще у вересні 1991 року. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації.

         Відповідно до цього, традиційно з нагоди Дня спільних дій в інтересах дітей проведено заходи, спрямовані на ознайомлення дітей з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій та попередження про відповідальність, яку вони несуть при порушенні законів України. 

         Зокрема, у комунальному закладі «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради 21.11.2018 року було проведено тренінгові заняття студентами Чернігівського національного технологічного університету (факультет права) на тему: «Підлітки мають знати свої права».

         Під час тренінгу з підлітками проведено вправи, в ході яких вони мали можливість засвоїти інформацію щодо прав та обов’язків дітей, відповідальності, яку несуть у разі вчинення протиправних дій, а також їм повідомлено про установи та організації, які захищають права дітей. 

         Серед учасників заходу  було розповсюджено інформаційну продукцію у вигляді пам`яток, буклетів та методичних рекомендацій.