Сторінки

postheadericon День пам’яті Героїв Крут

 

    29 січня – трагічна сторінка в історії  України . 100 років тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.

    Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні .

    В  День пам’яті Героїв Крут,  в комунальному закладі «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшли такі заходи:

1.    Загальношкільна лінійка-реквієм: «Перемога українського духу».

2.    Перегляд документальних фільмів про події під Крутами в січні 1918 року.

3.    Книжкова виставка в бібліотеці  «Герої України».

4.    Відвідування експозиції в історичному музеї ім.Тарновського, присвяченої Героям Крут  

5.    Виготовлення  колажу «Нескорені. Пам’ятай про Крути»

   Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.